Fox

Od 35 lat FOX Racing Shox jest światowym liderem  w projektowaniu i wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań w wyczynowych amortyzatorach i rajdowych zawieszeniach produkowanych do: skuterów śnieżnych, rowerów górskich, motocykli, quadów i samochodów off road. FOX racing Shox wyposaża samochody i kierowców rajdowych w amortyzatory dzięki którym zajmują najwyższe miejsca na podium w prestiżowych rajdach na całym świecie od piasków BAJA po wydmy Dakaru. 
Do najważniejszych nowości w sezonie 2012 należy zastosowanie uszczelek kurzowych marki SKF w amortyzatorach przednich oraz zastosowanie powłoki Kashima Coating w wybranych amortyzatorach tylnych. Bez zmian pozostają: bezkonkurencyjna jakość działania, ekstremalna żywotność oraz niedościgniona kultura techniczna, cechująca wszystkie amortyzatory marki Fox Racing Shox.

  
    Manetka zdalnej blokady skoku została wyprodukowana w ścisłej współpracy z Shimano i jest absolutnym liderem w dziedzinie ergonomii oraz jakości wykonania! W odróżnieniu od widelców z serii Float 100/120RLC amortyzatory z manetką zdalnej blokady skoku nie posiadają regulacji tłumienia powolnej kompresji oraz regulacji wentyla "Blow-Off". Widelce Foxa z serii F od lat cieszą się mianem najbardziej sztywnych, niezawodnych oraz technicznie zaawansowanych amortyzatorów przednich na rynku. W kolekcji na sezon 2010 firma Fox Racing Shox dokonała następnego kroku milowego wprowadzając nowy lżejszy tłumik w technologii FIT! Dzięki opatentowanej charakterystyce tłumienia powolnej kompresji ("race tuned") amortyzator skutecznie redukuje uciążliwe huśtanie się podczas jazdy przy równoczesnej pełnej aktywności pracy. Nowy system tłumienia powolnej kompresji jest w tak dużym stopniu efektywny, że dla zdecydowanej większości użytkowników dźwignia blokady skoku odejdzie w zapomnienie! Dalszą i nie mniej ważną zaletą nowego systemu tłumienia jest bardziej płynna praca w ciężkim terenie ujawniająca się w odczuwalnie zwiększonej sterowności i o 20% efektywniejszym wykorzystaniu skoku amortyzatora.
 
Sprawdź dostępność produktów marki Fox w sklepach AirBike.pl